Preparaty anty-graffiti

Istnieją preparaty, które stanowią skuteczne zabezpieczenie dla elewacji. Są to specjalne lakiery – preparaty anty-graffiti, które powodują złą przyczepność dla sprayów graffiti. Dodatkowo lakiery te są odporne na różnego rodzaju środki czyszczące czy rozpuszczalniki. Dzięki temu ewentualne kolejne czyszczenie pomalowanej ściany nie spowoduje uszczerbku na materiale, z którego została wykonana. Powłoka antygraffiti jest także odporna na promieniowanie UV, dzięki czemu powierzchnia nie żółknie pod wpływem słońca. Dostępna jest w wykończeniu błyszczącym lub matowym, a pokryć można nią zarówno elewacje wykonane z tynku jak i te z kamienia, metalu czy drewna. Powłoka sprawdzi się także idealnie w przypadku drzwi czy bram garażowych.

W ofercie dostępne są zarówno powłoki jednorazowe jak i trwałe. Co to oznacza? Powłoki jednorazowe powstają przeważnie ze środków, które wycierają się wraz z czyszczeniem graffiti. Natomiast te trwałe nie wymagają odnowienia po zastosowaniu acetonu czy innych środków chemicznych.

Powłoka anty-graffiti – skuteczny sposób na wandali

Powłoka, która pokrywa zabezpieczone elementy budynku sprawia, że spray rozmywa się przez co dzieło grafficiarza nie wygląda efektownie. To oraz możliwość szybkiego i skutecznego usunięcia graffiti ze ściany potrafią skutecznie odstraszyć wandali. Dodatkowo jest to metoda dużo bardziej korzystna ekonomicznie niż konieczność każdorazowego malowania elewacji czy korzystania z usług specjalistycznej firmy myjącej. Samo nakładanie powłoki jest bardzo proste – odbywa się za pomocą wałka, a ze względu na to, że warstwa jest przezroczysta – nie wpływa na estetykę elewacji. Aby mieć pewność, że impregnacja została przeprowadzona właściwie warto skorzystać z usług specjalistów, którzy dobiorą najlepszy preparat oraz zabezpieczą budynek.